Krajeńskie Świętojanki: Barwne Świętowanie na Złotowskiej Promenadzie

Złotowska promenada rozkwitła w kolorach i dźwiękach 24 czerwca 2023 roku podczas magicznego festiwalu folklorystycznego – „Krajeńskie Świętojanki”. Słoneczne popołudnie przywitało liczne grono miłośników kultury i tradycji, którzy zjawili się by uczestniczyć w tym wyjątkowym święcie folkloru, magii i muzyki.

Gwiazdą popołudnia był Zespół Pieśni i Tańca Krajna z Nakła, występujący w malowniczych strojach, prezentując suity polskie oraz ożywiając dawne obyczaje weselne i świętojańskie. Ich występ porwał publiczność w podróż przez barwne tradycje, zanurzając ich w folklorze pełnym wspomnień i radości.

W trakcie występów, miłośnicy kultury mieli okazję skosztować regionalnych przysmaków, odwiedzić stoisko nimfy czy czarownicy, a także nabyć unikalne dzieła lokalnych artystów i producentów. Atmosfera była nasączona aromatami kuchni krajeńskiej i rękodzielniczym talentem miejscowych twórców.

Po odczytaniu mistycznej opowieści nocy świętojańskiej, scena należała do Janka Pentz, który swoim niepowtarzalnym stylem fingerstyle oczarował publiczność. Jego gitarowe kompozycje wypełniły przestrzeń unikalną melodyką, dodając magii wieczorowi.

W kulminacyjnym momencie wieczoru, grupa NAM-TARA zaprezentowała widowiskowy taniec z ogniem. Gorący występ był pełen blasku, iskier i gracji, które na długo pozostaną w naszej pamięci

Serdecznie podziękowania dla wszystkich uczestników wydarzenia za wsparcie w organizacji i sam udział. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Urzędu Miasta Złotów za wsparcie w przygotowaniu tego niezapomnianego wydarzenia. Krajeńskie Świętojanki okazały się nie tylko świętem tradycji, ale również momentem, który zjednoczył społeczność w radosnym świętowaniu kultury i naszego dziedzictwa. Dziękujemy że tego dnia byliście z nami TRIBUS i przyjaciele

keyboard_arrow_up