Nurtem Krajny 2023 – spływ po rzekach Rurzyca i Piława

Podczas tegorocznego spływu mieliśmy przyjemność podziwiać rzeki Rurzyca i Piława. To była wyjątkowa okazja do połączenia wodnej przygody z odkrywaniem piękna przyrody.

Rzeka Rurzyca wyróżnia się swoją malowniczą urodą. To spokojna rzeka o przejrzystej wodzie, która płynie przez malownicze łąki i lasy. Charakteryzuje ją łagodny nurt, co sprawia, że jest idealnym miejscem dla początkujących kajakarzy. Podczas spływu po Rurzycy mieliśmy okazję podziwiać roślinność otaczającą brzegi rzeki i obserwować ptaki w ich naturalnym środowisku. Niewątpliwą atrakcją jest monumentalny most kolejowy, pod którym wije się rzeka. Rurzyca to miejsce, gdzie cisza i spokój natury dają poczucie ukojenia i harmonii.

Rzeka Piława natomiast to trochę bardziej wymagająca przygoda. Jest to rzeka o zmiennej charakterystyce, co oznacza, że na jej trasie można napotkać zarówno spokojne odcinki, jak i białe wody. To idealne miejsce dla kajakarzy poszukujących wyzwań i emocji. Woda w Piławie jest czysta, choć nie tak jak Rurzyca – widać wpływ cywilizacji. Spływając tą rzeką, mieliśmy okazję doświadczyć nie tylko ekscytacji, ale także wspaniałych widoków na okoliczne pagórki i lasy.

Obie rzeki oferowały niezapomniane widoki i możliwość obcowania z przyrodą w jej najpiękniejszej postaci. To była doskonała okazja, by oderwać się od zgiełku życia codziennego i poddać się urokowi spływu kajakowego w otoczeniu natury.

Ten letni spływ kajakowy na Różyce i Piławie dostarczył nam mnóstwo radości i wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci. To potwierdzenie, że natura jest naszym najlepszym przewodnikiem w odkrywaniu piękna świata, a spływ kajakowy to doskonały sposób, by ją docenić.

Serdeczne podziękowania za organizację i gościnę w „Agroturystyce u Króla”. Organizacja spływu nie była by możliwa bez dofinansowania z Urzędu Miasta Złotów za które serdecznie dziękujemy.

keyboard_arrow_up